Вчені довели, що кава подовжує життя

Результати засновані на спостереженнях за 190 тисячами добровольців.
Група американських вчених провела дослідження, в результаті якого встановила, що кава знижує ризик смертності від усіх причин, передає сайт Університету Південної Каліфорнії. Повний текст дослідження було оприлюднено у виданні Annals of Internal Medicine.В ході дослідження фахівці вели спостереження за 190 тисячами добровольців, серед яких були чорношкірі, американці японського походження, а також білі і латиноамериканці. Всім залученими учасникам було від 45 до 75 років.

Повідомляється, що середній період спостереження склав 16 років. При цьому до кінця дослідження з його учасників померло близько 60 тисяч чоловік. Велика частина (36 відсотків) померла від серцево-судинних захворювань, а 31 відсоток – від раку.

За підсумками дослідження вчені встановили, що вживання однієї чашки кави в день знижує на 12 відсотків ризик смертності від усіх причин. А вживання трьох чашок – на 18 відсотків.
“Кава включає багато антиоксидантів і фенольних сполук, які відіграють важливу роль в профілактиці раку”, – зазначила співавтор дослідження Вероніка Сетеван.

Поділися новиною з друзями: